Co má společného tygr s Vietnamem?

Povím vám jak mi můj oblíbený Vietnam pomohl dostat se do Indie a fotit tygry. Jsem fotografka. Miluju divoká zvířata a nesmírně ráda je fotím, nejlépe ve volné přírodě. Jenže v České republice jich zas tak moc k vidění a focení zrovna není. Tak co s tím? Nedá se nic dělat, když nepřijde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře.

Jak to začalo

První výzvou byl medvěd grizzly. Všeobecně medvědy miloval můj táta. Lítal za nimi po celém světě, byl myslivec a toužil získat tuto trofej. Ve svém snažení, bohužel nebyl úspěšný. Dlouhou dobu jsem jeho mysliveckou vášeň nechápala a i teď si nedokážu představit, že bych to krásné divoké zvíře zabila. Táta už tu bohužel dávno není. Nicméně já ho moc milovala a tak jsem se rozhodla, že toho medvěda pro něj „ulovím“ dodatečně. Ulovím, míněno vyfotím a proto jsem se před lety vydala na Aljašku.

Já jsem byla úspěšnější. Setkání s tímto predátorem bylo neskutečné! Obrovský zážitek, na který nikdy nezapomenu. Vždyť i o tom jsem napsala knížku Aljaška divoká a krásná.
Pobyt na Aljašce a kontakt se spoustou nádherných divokých zvířat (medvěd baribal, los, sob, velryby…) mne ujistil, že to je přesně to, co bych si přála fotografovat a při čem se cítím neskutečně šťastná.

Kdo to zaplatí?

Takže ano, věděla jsem co chci dělat, čemu se chci věnovat, jenže kdo to zaplatí? Náklady na tohoto koníčka jsou vážně vysoké.
Cestování mne opravdu baví, nemám problém s létáním, nevadí mi přesuny z místa na místo. Moc ráda poznávám nové lidi, cítím se fajn, když mám nějaký cíl a pak nastane radost z překonání všech překážek a dosažení kýženého cíle.

Vlastně jsem to věděla už dávno, že se toužím cestování věnovat i pracovně. No a tady už se vlastně objevuje odpověď na otázku „Co má společného tygr s Vietnamem?“

Vlastně všechno! Díky mé práci v cestovním ruchu, díky všem aktivitám, které realizuji okolo svého „druhého domova“ Vietnamu, jako je vydání knížky Vietnam s vůní koriandru, jako je pořádání výstav, jako jsou cestovatelské besedy, jako je E-book… a mnoho dalšího, se teď mohu ve volném čase plnit své sny a fotografovat divoká zvířata, která mne fascinují.

Proč zrovna tygr?

Ještě by se asi slušelo vysvětlit proč právě TYGR? Hodně jsem nad touto otázkou přemýšlela, proč mne ta divoká kočka tak fascinuje? Pokud bych si vybírala domácího mazlíčka, vyhrál by to pes na celé čáře. Tak proč ta kočka? Možná, kus té divoké kočky je přeci jen ve mně, jsem totiž podle čínského kalendáře TYGR. Vzhledem k mé volbě destinace, na kterou se specializuji – Vietnam – Asie, je jasné, že na mne i ten čínský kalendář asi nějak vzdáleně působí. Tak nejspíš proto, už dávno vím, že tygr je, teď už mohu napsat byl, mým největším fotografickým snem!
Už jsem dokonce napsala článek Moje první cesta do Indie o tom, jak jsem poprvé navštívila NP Ranthambore a proč se tam brzo vracím!

error: Content is protected !!
Přejít nahoru