Miluju Vietnam a prozradím vám, proč právě Vietnam by měl být tím místem, kam se vydat a proč je teď ten nejvhodnější čas, jej objevit!

Jsem cestovatelka, fotografka, průvodkyně, autorka cestopisů a trošku taky blázen, srdcem dobrohruh

Propadla jsem vášni zvané cestování. Jako ryba ve vodě se cítím při setkávání s novými lidmi nebo už osvědčenou partou,  zatímco společně objevujeme dosud málo probádaná místa, kdy ochutnáváme místní speciality a užíváme si společné zážitky.

Je mnoho míst na světě, která mám ještě v hledáčku a kam se určitě vydám. Je ale málo míst, kam se vracím. Země, která se stala mým „druhým domovem“ kam se určitě budu vracet stále, je Vietnam. Zatím jsem v něm strávila skoro rok svého života a těším se na další cesty.

Za normálních okolností jsem tak půl roku na cestách a v mezidobí se potkávám s jinými cestovatelskými nadšenci na mých besedách nebo výstavách.

Autorka cestopisů

Jsem autorkou cestopisů, Aljaška divoká a krásná, Vietnam s vůní koriandruIsland setkání na jiné planetě. První dva jsem vydala knižně, poslední je k dispozici v elektronické podobě. Obě knížky si můžete u mne objednat, zatím přes email, pracuji na lepším způsobu. 

Doba covidová

Relativně nedávno jsem objevila, co je to podcast. Pozvání k hostování od Vládi Váchala, jsem si nenechala ujít. Tu a tam si střihnu cestovatelskou besedu online, v Českém rozhlase jsem si povídala o mojí knížce: záznam od minuty 7,30, chystám nové trasy, vzdělávám se v oblasti etnických skupin a tuním tyto stránky.

Průvodkyně

Mám bohaté zkušenosti s průvodcováním po Vietnamu, už nějakou dobu se pokouším proniknout do tajů vietnamštiny. Pracuji i jako průvodkyně na privátních expedicích. O více informací si napište na můj e-mail sradosti@magdaradostova.com, ráda poradím každému, kdo napíše.

Jak jsem se "vrhla" do podnikání

Noooo vážně „nevalně”….. Asi měsíc poté co jsem se stala OSVČ jsem si zlomila nohu. Skoro na dva měsíce mne to vyřadilo z provozu. Co teď?

A pak mi to došlo. Měla jsem v „šuplíku“ deník z Aljašky, tak s ním něco zkusím provést. Třeba z toho budou články na web. Celkem mne to chytlo – z pár stránek byla najednou bichle.

O tom, jak z napsaného textu vznikne knížka jsem tenkrát neměla ani páru.

Zato jsem měla obrovské

Štěstí

Seznámila jsem se se dvěma super mužskýma – Pavlem Zaoralem, skvělý grafik a Filipem Kaškou šéfem tiskárny DUKASE. Díky nim vznikla nejdřív Aljaška divoká a krásná a pak i Vietnam s vůní koriandru.

Kde se vzal a proč právě Vietnam?

Cestování, fotografování, občas nějaký ten článek, cestopis, beseda, či výstava –  v tom jsem měla jasno, tady to podnikání otestuju, ale proč zrovna specializace na Vietnam?  Povídání jsem natočila s Filipem MayeremVláďou Váchalem pro Kangelo klub.

Aby to bylo o mně úplné

Průvodkyně, cestovatelka

Vietnam

můj druhý domov, jezdím pro různé cestovky nebo pracuji jako privátní průvodkyně na expedicích

Aljaška, USA

jako průvodkyně jezdím i další místa, odkazy na právě připravované cesty sem uložím včas

Kde jsem nebyla
a kam se chystám

těch míst je vážně spousta, tak například Nový Zéland, Kanada, Kamčatka...

Fotografka

Divoká zvířata

úžasný zážitek fotit divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí

Divoká krajina

horské masivy, divoké řeky, ledovce, jezera, pralesy.....

Etnika

má nově objevená láska, přehršel zajímavých lidí, jejich nádherné kroje, zvyky, kuchyně

Autorka cestopisů

Aljaška divoká a krásná

vzpomínka na jednu fotografickou expedici, nádherná krajina, skvělé zážitky a i spousta rad a doporučení pro všechny, které láká tato divoká země

Vietnam s vůní koriandru

cestopis plný užitečných informací pro všechny cestovatelské nadšence a dobrodruhy, kteří by tuto zem rádi poznali

Island setkání na jiné planetě

povídání o drsné krajině plné neskutečné krásy

TAK TO JSEM JÁ, TROCHU BLÁZNIVÁ ŽENSKÁ, KTERÁ JE NEJRADĚJI NĚKDE NA CESTÁCH PAK SE O SVÉ ZÁŽITKY RÁDA DĚLÍM S OSTATNÍMI S ÚSMĚVEM A S RADOSTÍ VŽDYCKY S VÁMI

error: Content is protected !!
Přejít nahoru